Materac piankowy a sprężynowy - wady, zalety, różnice

Materac piankowy a sprężynowy - wady, zalety, różnice

Istnieją pewne kwestie, w których nie powinniśmy uznawać kompromisów. Wśród takich tematów z pewnością znajduje się wybór odpowiedniego produktu, który pozwoli nam odpowiednio wypocząć po całym dniu pracy.

Dlatego też, jeśli właśnie zastanawiasz się nad wyborem elementów wyposażenia swojej sypialni, dobrze abyś poznał różnice, zalety i wady jednych z najbardziej popularnych rozwiązań, zapewniających zdrowy sen. Są to bez wątpienia materace – sprężynowe i piankowe. Na rynku spotkać można cały szereg tego typu rozwiązań, różniących się zastosowanymi technologiami, materiałami, a także rozmiarami.

Wśród wielu osób pokutuje stwierdzenie, że modele sprężynowe to już przeżytek, na którym nie warto się skupiać. Nie jest to jednak prawda – w ostatnich latach bardzo ulepszono tego typu produkty, dzięki czemu dziś mogą zapewnić naprawdę odprężający wypoczynek.

Jak dziś wyglądają materace sprężynowe?

Otóż producenci tego typu produktów odeszli od metody łączenia wszystkich sprężyn w jedną powierzchnię. Takie rozwiązanie sprawiało, że jeśli obok siebie spały dwie osoby, to jedna, zmieniając w nocy pozycję snu, budziła drugą przez to, że wszystkie sprężyny ulegały zniekształceniom.

Dzisiaj natomiast stosuje się najczęściej technologię kieszeniową – łączy się sprężyny w niewielkie grupy, chowane w odpowiednich kieszeniach z pianki. Takie rozwiązanie gwarantuje znacznie bardziej komfortowe warunki. Niewątpliwymi atutami modeli sprężynowych są nie tylko wygoda, ale także wysoka trwałość.

Materace piankowe uznawane są za bardziej nowoczesne rozwiązania – przede wszystkim ze względu na wykorzystywane materiały. Jednym z najbardziej modnych produktów ostatnio są warianty z pianki termoplastycznej. Materiał ten dostosowuje się do osoby na nim leżącej, co pozwala na bardziej komfortowy wypoczynek, a jednocześnie lepsze rozluźnienie mięśni. To właśnie dlatego modele te polecane są osobom cierpiącym na schorzenia kręgosłupa.

Głównym czynnikiem, na jaki powinniśmy zwrócić uwagę podczas wyboru typu materaca są właściwie przede wszystkim nasze upodobania. A jak wiadomo – ile osób, tyle preferencji, dlatego polecamy sprawdzić oba rodzaje materacy i wybrać ten, który będzie dla Ciebie bardziej komfortowy w użytkowaniu.