Światowe wzornictwo w Twoim domu, czyli krzesła inspirowane kultowymi modelami.

Światowe wzornictwo w Twoim domu, czyli krzesła inspirowane kultowymi modelami.

Światowe wzornictwo w Twoim domu, czyli krzesła inspirowane kultowymi modelami.

Mówi się, że sercem domu jest kuchnia, najlepiej z dużym stołem, który pomieści całą rodzinę i wszystkich gości. Jednak stół nigdy nie jest tylko stołem przy którym spożywa się posiłki, ale często to także miejsce do pracy, zabawy oraz długich rozmów przy kawie. Z tego względu, równie ważne, co wybór odpowiedniego stołu, jest dopasowanie wygodnych i dopasowanych stylistycznie krzeseł, dzięki którym spędzanie czasu będzie jeszcze przyjemniejsze. Krzesła, jakie są, każdy widzi. Mogłoby się wydawać, że w tym temacie, wymyślono już wszystko, a pole do popisu jest ograniczone. Tymczasem, powstało kilka ponadczasowych i niezwykle modnych modeli, które w ciągu ostatnich dziesięcioleci zdążyły już zyskać miano kultowych. Teraz i Ty możesz mieć je w swoim domu !

Krzesło w stylu Eiffel DSW

Ten model to kultowy projekt autorstwa małżeństwa: Ray i Charlesa Eamesów. Powstał w 1950 roku i od razu stając się hitem i obowiązkowym elementem wystroju stylowych wnętrz. Za jego wyjątkowy charakter odpowiadają dwie rzeczy: nietypowe siedzisko i jeszcze bardziej nietypowa konstrukcja nóżek. Założenie było proste – krzesło DSW miało przywodzić na myśl konstrukcję wieży Eiffla, i cóż, biorąc pod uwagę jego niesłabnącą popularność, chyba się udało. Połączenie polipropylenu, metalu i litego drewna, daje gwarancję doskonałej trwałości i wytrzymałości, mimo, że krzesło wygląda wyjątkowo „lekko”. Z kolei niebanalny design i delikatna konstrukcja sprawiają, że doskonale wpasuje się w każde wnętrze, stanowiąc jego doskonałe uzupełnienie i nie przytłaczając go. Zarówno model DSW, jak i przedstawiony niżej model DAW występują w niezliczonych osłonach – od wersji ażurowej po tapicerowaną, a także w połączeniu z metalowymi nóżkami zapożyczonymi od innego modelu autorstwa tej samej pary – DSR.

1

Krzesło w stylu DAW

W zasadzie od tego modelu wszystko się zaczęło i powinien pojawić się jako pierwszy w zestawieniu, że względu na datę powstania projektu. Model DAW jest o dwa lata młodszy, od DSW, a konstrukcja jego siedziska pozwala z powodzeniem traktować go jak wygodny fotel. Niektóre modele wyposażone są dodatkowo w płozy, dzięki którym fotel poza doskonałym designer, zyskuje także n funkcjonalności. Podobnie jak w przypadku DSW, ten model wykorzystuje połączenie polipropylenu, drewna i metalu, dzięki czemu jest niezwykle wytrzymały i odporny na zarysowania.

2 

Krzesło w stylu Ghost

Pod tą nazwą kryją się właściwie dwa modele krzeseł inspirowane kształtem francuskich mebli ery ludwikowskiej – Louis z podłokietnikami oraz Viktoria bez. Najbardziej charakterystyczną cechą jest jednak fakt, że mebel jest całkowicie transparenty, co czyni go nieco futurystycznym, mimo historycznych inspiracji. Doskonale sprawdzi się w niewielkich wnętrzach, które nadmiar mebli może łatwo przytłoczyć oraz pomieszczeniach z charakterem, który dodatkowo podkreślą. To także świetny wybór dla osób, które lubią wrażenie nieograniczonej zbędnymi przedmiotami przestrzeni i wysokich wymaganiach – jest wytrzymały, odporny na uszkodzenia i niezwykle designerski.

 3

Krzesło w stylu Body

Ten model powstał jako hołd złożony pięknu ludzkiego ciała. Początkowo projekt zakładał jedynie wersję wykonaną z tworzywa, jednak krzesło przez lata doczekało się najróżniejszych modyfikacji i przeróbek. Jedno jest pewne – to najbardziej wygodne krzesło na świecie. Ta estetyka zdecydowanie przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom minimalizmu i nieco futurystycznych form. Sprawi się doskonale w nowoczesnych wnętrzach, w otoczeniu chromu i szkła.

4