Wszystkie oblicza komody

Wszystkie oblicza komody

Wszystkie oblicza komody

Spośród wszystkich elementów wyposażenia domu trudno znaleźć mebel bardziej uniwersalny niż komoda. Teoretycznie, według definicji to po prostu mebel z szufladami lub drzwiczkami i półkami, przeznaczony do przechowywania odzieży. Tyle teorii, bo w praktyce to miejsce, który ze względu na swoją pojemność nie tylko jest w stanie pomieść wszystko czego nie chcemy trzymać na widoku, ale stanowi też doskonałą ozdobę salonu i sypialni. Dostępność modeli w niezliczonej ilości rozmiarów, wariantów i stylów sprawia, że łatwo możemy dopasować ją do wnętrza i potrzeb. Dodatkowo komoda, jak żaden inny mebel pasuje do każdego wnętrza od minimalistycznego po skandynawski. Co takiego ma w sobie ten mebel, że od lat nie wychodzi z obiegu?

Przede wszystkim komody nie są przypisane do jednego konkretnego pomieszczenia. Doskonale pasują do sypialni, jako mebel do przechowywania odzieży, w szczególności bielizny czy skarpet, które w dużych szafach notorycznie się gubią. Ogromną zaletą komód są szuflady, dzięki którym każda część garderoby ma swoje miejsce, a utrzymanie porządku przestaje być wyzwaniem. Dodatkowo wybierając model z szufladami możemy bez problemu dokupić do każdej z nich wewnętrzny organizer, dzięki czemu kontrola nad ubraniami stanie się jeszcze prostsza. Komody z półkami i drzwiczkami doskonale sprawdzą się do przechowania większych gabarytowo ubrań, takich jak bluzy, spodnie czy ręczniki. Dzięki temu, że obecność półek wymusza ułożenia ich jeden na drugim łatwo jest znaleźć potrzebne ubranie bez rozgrzebywania całości.

Niewielkie komody z szufladami z powodzeniem mogą także spełniać rolę funkcjonalnych i stylowych szafek nocnych. Dzięki podręcznym szufladom łatwo można w nich schować rzeczy potrzebne tuż przed snem lub po przebudzeniu, bez konieczności trzymania ich na wierzchu. Oczywistą zaletą szafki nocnej z szufladami jest także fakt, że można na niej nocną lampkę, dzięki czemu czytanie w nocy będzie przyjemniejsze. Nikt z nas nie lubi wstawać z ciepłego łóżka tylko po to by zgasić górne światło, nie wspominając już o tym, że niewielka lampka sprzyja zasypianiu i kameralnej atmosferze.

Komody to również doskonałe rozwiązanie w jadalni. Ze względu na swoją uniwersalność, w tym pomieszczeniu zasadniczo może łączyć kilka funkcji. Niektóre z nich, zwłaszcza te większe, z drzwiczkami, mogą z powodzeniem pełnić rolę bufetu do przechowywania sporadycznie używanej zastawy stołowej, zwłaszcza jej większych elementów jak patery, wazy i misy. Najlepszym wyborem do jadalni, jest komoda, która posiada zarówno półki, jak i szuflady, w których z powodzeniem można schować drobne elementy, takie jak sztućce, serwetki czy korkociągi.

Dopasowania stylistycznie do reszty wnętrza komoda stanie się także niezwykle dekoracyjnym elementem wyposażenia salonu. Jej dodatkowym atutem poza miejscem do przechowywania jest także fakt, że odpowiednio ją aranżując poprzez dodatki takie jak zdjęcia, czy wiszące nad nią lustro, można dowolnie zmieniać jej charakter. Komoda w salonie sprawdzi się doskonale jako miejsce na przechowywanie dokumentów i szpargałów, które niekoniecznie powinny znajdować się na wierzchu. Niższe komody doskonale sprawdzą się także jako szafka TV, a dzięki swojej szerokości doskonale ukryją niezbędne kable.