Logowanie

Wyszukiwarka

Strefa darmowej dostawy

pokaż wszystkie produkty

W dzisiejszych czasach na rynku spotkać można tysiące różnych modeli materacy, wykonanych z różnych materiałów, o różnych cenach czy wyglądzie. Jak więc dopasować taki produkt, który przyczyni się do efektywnego snu i pozwoli odpocząć naszemu kręgosłupowi? Poniżej znajdziecie kilka rad, które pomogą Wam podjąć najlepszą decyzję.

Przede wszystkim należy się zastanowić, czego potrzebujemy. Można oczywiście szukać modelu podobnego do tego, który wykorzystywaliśmy do tej pory. Jeśli byliśmy z niego zadowoleni, warto poszukać podobnego.

Stając w dziale z materacami powinniśmy się zastanowić przede wszystkim, jaki rodzaj produktu będzie najlepszy. Najbardziej popularne są materace:
- sprężynowe – wyróżniają się przede wszystkim tzw. efektem odbicia, co powodują odpowiednio wyprofilowane sprężyny, znajdujące się w płóciennych kieszonkach (warianty kieszeniowe); są one polecane szczególnie tym, którzy dotychczas spali na tego typu podłożu,
- piankowe – dzielą się na kilka wariantów, różniących się materiałami, z których są wykonane; najbardziej znane są modele z pianki poliuretanowej, lateksu, pianki termoelastycznej bądź wysokoelastycznej.

Niezwykle ważnym parametrem materaca jest jego twardość. Jeśli wybierzemy zbyt miękki lub zbyt twardy model, leżenie na nim może nam przysporzyć więcej bólu kręgosłupa czy dyskomfortu, niż odprężenia. Zanim zabierzesz się do testowania wybranych wariantów, zastanów się, a jakiej pozycji śpisz najczęściej. Jeśli na boku, to podczas leżenia Twój kręgosłup powinien być ułożony w mniej więcej prostej pozycji. Jeśli natomiast najczęściej śpisz na brzuchu lub plecach, wtedy kręgosłup powinien być ułożony w jak najbardziej anatomicznej pozycji.

Jeśli więc chcesz dobrać odpowiedni materac, zachęcamy, abyś się na nim położył w pozycji, która jest dla Ciebie najwygodniejsza. Jeśli preferujesz pozycję na boku, poproś znajomego, aby spojrzał na Ciebie i sprawdził, czy Twój kręgosłup jest prosty. Jeśli natomiast leżysz na plecach, spróbuj wsunąć dłoń pod plecy, na wysokości lędźwiowo-krzyżowej. Jeżeli zrobisz to swobodnie, bez żadnego oporu, najprawdopodobniej dany materac będzie dla Ciebie zbyt twardy. W przypadku, gdy nie będzie to możliwe, model będzie dla Ciebie zbyt miękki.

Pamiętaj – to Twój komfort i efektywny odpoczynek jest najważniejszy! Dlatego też zwróć szczególną uwagę na to, by dopasować odpowiedni materac do własnych potrzeb i upodobań.

reward
Polub nasz profil na Facebooku Otrzymasz 3% rabatu na zakupy
reward
Polub nasz profil na Facebooku Otrzymasz 3% rabatu na zakupy
Projekt i wykonanie Fastlan.pl
Matkam Meble Top